bir insanı tanımak

tanıma kavramı diğer bazı kavramlar gibi yine ucu açık bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır.bir insanı tanımak ne kadar zamandır tanıyorum sorusuyla cevaplanabilir, biriyle geçirdiğiniz zaman ne kadar uzunsa okadar çok tanıyabilme imkanı bulabiliriz.ben bir kişiyi tanıyorum dediğimizde neye göre tanıyoruz ve ne kadar tanıyoruz, aslında biz tanıyorum dediğimiz kişiyi onunla beraber geçirdiğimiz vakit kadar tanıyoruz.
bir insanı tanımanın en iyi yolu onunla yolculuğa çıkmak derler
kişiyi tanımak için bir de o kişinin kendini en samimi ve doğal haliyle ortaya koyması gerekir.
insan önce kendini tanısın vakti kalırsa bir insanı daha tanıyabilir...
en iyi yolu düşmektir, hatta daha fazla düşmek. ne kadar fonksiyonel olarak kullanılacağınızı anlamanın daha iyi yolu yoktur.
insan kendini bile tam tanıyamazken gereksiz uğraştır, tanımak yerine niyetini bilmek daha faydalı olabilir. saçmalayın kaçıp gitmiyorsa ışık var demek *
...için ona 'kilo almışsın' diyin .
onu tanıyarak kendini tanımaya başlamışsan tanımaya başlamışsın demektir. ama bilki hiç bitmeyecektir. ... kafa karışıklığı: boşverin bunları, kasmayacaksın en güzeli.
çok iddialı bir yolculuktur kendimizden başka bir insanı tanımak.
hele ki, henüz kendini bilmek denilen o yolculuğu henüz tamamlayamamışsak...
insanları tanımak bana iyi gelmediğinden genelde hiç tanışmamış olmayı yeğlediğim bol "keşke"li durum.
karşınızdakine sizden daha zeki olduğunu düşündürdüğünüzde elde edeceğiniz tecrübemsi şey...
başkan dünyanın en zor olayı bu değil midir? ben kendimi ne kadar iyi tanıyorum ki karşımdakini %100 tanıyayım.
kendimi çok iyi tanısam genel olarak hayatla bir problem yaşamam.

bazen tanıdım dersin
halbuki bildiğinin tam aksine bir insan çıkıverir karşına
"ben insan sarrafıyım" dediğin laf da kıçına batar.
bazen bir an yeterlidir,bazen bir ömür yetmeyecek gibi...
bence bir insanla bir ömürde geçirseniz tanıyamazsınız , insanoğlu zaman ve dünya gibi sürekli değişiyor fikir vs bence bir insanı tanımak diye bişey yok
birini tanımak istiyorsanız beraber yolculuğa çıkın.
valla cidden seyahate çıkınca tanıyorsunuz. ben mayıs ayında hayatımda ilk defa pek iyi tanımadığım bir insanla yurtdışına çıktım.
bu kadar dedikoducu, bu kadar haset dolu, çirkef, herkesin arkasından konuşup yüzüne gülen, aşağılık insan ömrümde görmedim. sonra daha önce beraber seyahate çıktığı insanlarla da hep arasının bozulduğunu öğrendim. adam seyahate çıkana kadar gizleyebiliyor karakterini.

benim tavsiyem bir insanı tanımak için onunla seyahate çıkmayın. çok riskli bir şey bu. benim hala midem bulanıyor. en iyisi ne kadar ısrar edilse de iyice tanımadan tatil planı yapmamak.