eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

ailenizi seçemezsiniz ama arkadaşlarınızı seçebilirsiniz: arkadaş çevrenizi bir güzel elden geçirin, sizi olduğunuz gibi kabul edemeyecekleri postalayın, yeni arkadaşlara yer açılsın.
ailenize söylemek için doğru anı bekleyin kabul edemeyeceklerinden eminseniz hiç söylemeyin. bırakın sizi istedikleri gibi düşünmeye devam etsinler.
iş yerinde açılmak yaptığınız işe de bağlı ama türkiye şartlarında pek de akıllıca görünmüyor. samimi olduğunuz birkaç kişiye söylersiniz bir bakmışsınız herkes biliyor. insanlar iş yerinde bunun gibi malzemelere bayılırlar aman diyeyim.
takıldığınız semtlere dikkat edin. bazı semtler sokakta öpüşmeyi, elele dolaşmayı kaldırabilir ama bazıları tehlikeli olabilir. bazen hiç beklemediğiniz bir yerden bir akrabanız ya da aile dostunuz çıkabilir. malesef bu tedirginliği yaşamayacağınız fazla mekan yok. ya ailenize açılın biri görür korkunuz olmasın ya da lgbt mekanlardan dışarı çıktığınızda dikkatli olun.
kendinizi rüyada sanmayın. o hissettiğiniz zevk gerçek.
diğer eşcinsellere güvenmeyin. unutmayın, sırf eşcinsel olduğu için iyi bir insan olacağı şartı yok. kimseyi takmayın, kendi hayatınızı yaşayın. kimseye de sıcak davranmayın.
ahlak bekçiliği yapmaya kalkışmayın. çevrenizi ve çevrenizdekileri anlamaya çalışın, ötekileştirmeyin. feminen, maskulen, göbekli, zayıf, şişko, uzun, kısa, kadınsı, erkeksi, pasifimsi, aktifimsi, kıllı, kılsız vs. gibi ayrıştırmalar yapmayın. çeşitliliğin güzelliklerini keşfedin.
ne desek boş yaşayıp görecekler...
karşınıza çıkan deneyimli herkesin niyeti seks, kabul edin ve buna göre oynayın.
değişik fantaziler yaşa. sen bir arısın. her çiçeğe konmalısın.
istediğinden korkma ama zevklere kendinide teslim etme. korun. kalbinin kırılacağı ve kalpsizleşeceğin bir sürece girme ihtimalin var kendini koru ve önde tut. kolay hayallere kapılma ama inanmaktanda vazgeçme. çok klişe kelimeler farkındayım ama şunu bil gerçekten önemli olan sensin.
insan vücudu dünyanın en değerli varlığıdır. aktif ol yada pasif ol, çok sev yada sevil fark etmez. ne kadar fazla yaşanırsa bu olay o kadar kaybeder değerini vücut. o yüzden dikkat harcama kendini. yalnızlık zor belki evet ama yalnızlığın etkisiyle koşma ilişkiye. hayatına nice insanlar girecek. çok geniş zevklere fantazilere ev sahipliği yapan bir topluluğuz. hiç birine ön yargılı davranma fakat istemediğin hiç bir şeyi de başkası için yapma. ilişki demek sorunluluk demek. başka bir insanı hayatına almadan önce kendi hayatına hakim ol. son olarak ta korkma etrafında ne kadar insan olsa bile korkma çünkü sevmek dünyanın en masum duygusudur bunu unutma.
bu ülkedeyseniz ve çevresini umursamamayı becerebilen şanslı azınlıktan değilseniz, iyi bir psikiyatr bul. kendine çok yüklenme, muhtemelen tanıdığın en iyi insan sensin.
ilk_defa_p olacaksan kutumu yeşillendir.
hani eşcinsel evlilik teklif videolarini goruyorsun boyle ozeniyorsun yaaa keske benimde boyle bir sevgilim olsa diyorsun sonra hornette hesap aciyorsun sonra iste ortami goruyorsun turk erkegi gerci cok bir sey beklenmez neyse isin ozu şu kardesim bas gec sik gec tatava yapma aşk arama yoksa sen üzülürsün değmez bu sik kırıkları için veya direk yaşama temiz.
✓ kırmızı çizgileriniz olsun.
✓ bekârsanız evlilerden uzak durun.
✓ hobiler edinin, hobisi olan insanları arayın kimse 7/24 cinsellik düşünmüyor.
✓ ne istediğinizi bilin öyle davranın
✓ hayatınıza giren insanların vücudunuzdan önce sizi/karakterinizi tanımasını sağlayın, herkesten sevgili olmaz ama arkadaş olabilir.
✓ beklentilerinizi düşük tutun, hayallerinizi değil
✓ şartlarınızı özümseyin olmazı oldurmaya çalışmayın.
✓ neleri tölere edebileceğinizi bilin
✓ dil, din, ırk ayrımcılığı yapmayın
✓ yaş farkı maksimum +-5 çok tutuyorsa +-10 idealdir. fazlası jenerasyon çatışmasına sebep olur...

yukarıda yazılanlar genel tavsiyemdir, hayat sizindir, sizden daha iyi bilemeyiz. mutluluk söz konusu ise istisnalar vardır...
tek söyleyebileceğim kendi tecrübemden kaynaklı bir cümle olabilecek tavsiyedir. kimsenin sizi değersiz ve yanlış olduğunuzu hissettirmesine izin vermeyin. hayat sonra kayıyor gidiyor elimizden. ben beni böyle hissettiren insanlara o kadar bağımlı yaşadım ki, dönmeyecek güzel zamanlarımı bozuk para gibi harcadım.
ortama kapılıpta onun bunun altında veya üstünde ziyan olmayın bre. yaşınız genç ilişki yaşamak istiyorsanız zemini sağlam bir ilişki yapın. ha birde çevrenizdeki ibnelere özenipte eskortluğa adım atmayın, gecenizi gündüzünüzü ortama vermeyin. gelişime odaklanın.
vurdurtabildiğin kadar vurdurt
inletebildiğin kadar inlet
  • /
  • 3