freddie mercury

ingiliz queen grubunun kurucusu, söz yazarı, halen dünyanın en büyük vokalisti olarak gösterilen, opera ve rock müziği sahne şovlarıyla destekleyerek sergileyen azeri kökenli rock yıldızıdır. en bilindik parçaları "we are the champions" "crazy little thing called love" ve "the show must go on" dur. 1980 yıllarında gay olduğunu açıklamıştır. 1991 yılında aids nedeniyle hayatı son bulmuştur.
youtube de pek çok kaydı var. girin bakın. adam star nedir. ders veriyor her an.
lady gaganin isim babasi, radio gaga parcasi lady gagaya donusmus adam harbiden de king! en guclu dislek vokal.
bir söylentiye göre " we are the champions " gay hemcinsleri için yapılmış parçadır.
seksi mi itici mi olduğuna bir türlü karar veremediğim adam. cinsel enerjisini kıskandığım ancak yine de insana kesekağıdının varlığını hatırlatan şahsiyet.
rock müziğin genel muhalif duruşuna karşın tanrı kraliçeyi korusun muhafazakarlığını bünyesinden atamamış kişidir...
videodaki içine freddie mercury kaçmış kardeşimiz hem tip hem de ses olarak benzerliğiyle tüylerimi diken diken etmiştir. adeta reenkarnasyona inanır hale getirdi beni.

gerçek bir star.. ayrıca freddie mercury denilen adam benim için bu dünyadaki en seksi,en cesur adamların başında gelir. seksiliğini yüzünden ya da vücudundan değil cesaretinden,enerjisinden,zekasından,sanatından alır.

yani 80ler gibi bir dönemdeyken,mesleğinin zirvesindeyken, sen çık açıkla net bir şekilde..

canım benim,ilham perim...
-unutulmaz olacağımızı söylemiştim, ve olduk.
bir insana sahnede olmak bu kadar mı yakışır. dünyanın en güçlü sese sahip olan vokalleri arasındadır. somebody to love ve bohemian rhapsody'i dinledikçe freddie mercury'e olan hayranlığım kat kat artıyor. ayrıca sesi tenor dur.
taptığım, dünyanın en iyi sesine sahip, rock müzik tanrısı.
bıyıklı halime "aa sen ona benziyorsun" dedikleri kişidir.
aids yüzünden vefat etmiştir.
cinsel kimliğini hiçbir zaman inkar etmemiş, hayatı sonuna kadar yaşayıp, babalar gibi o hayata bir nokta koymuş dev şarkıcı, efsanevi solist, kimseye müdanası olmadan yaşadı ve öldü.
standartlar üstü bir rock stardır. hiçbir rock gruba böyle bir vokalist kısmet olmamıştır. stadyum rockın efsanesidir. binlerce insanı yarattığı büyüyle sarıp sarmalayan bir ilahdı. en korktuğu şey olan aidsten ölmesi çok trajiktir. her sevişmesinden sonra deliler gibi yıkanıp hastalıktan kaçmaya çalışırmış kendince. dünyanın aidse hazırlıksız yakalandığı, yeterince bilinçli olmadığı bir dönemde gafil avlandı. elton john kendisini "çok hızlı gidiyorsun, dikkat et kendine." diye uyardığı söylenir ama o inandığı gibi yaşadı, hak etmediği biçimde de öldü!

kendisi hakkında neo nazi olduğu söylentileri olan muhteşem yüz hatları ve vücudu olan arkadaşımız
kendisine hiv bulaştıranı bulup, çatır çatır sikmek istediğim efsane.

üşüyoruz.
  • /
  • 2