insanın moralini bozan şeyler

sabah erken kalkmak. bak yine bozuldu moralim lanet.
3 numara ile 3,5 numara arasında kalmış hafif uzamış saç. yani 4 olsa da sorun yok aslında ancak hafif uzamaya başlayıp da tam uzayamamış o aradaki saç formu ciddi anlamda bende moral bozukluğu yaratıyor.

(bkz: derdini sikeyim butonu)
bir dersi başkalarının kopya ile geçmesi, senin geçememen. sonra o dersin sikindirik hocası, sanki dersi çok önemliymiş gibi, seni geçirtmemesi, zor sorması. sonra ailene durumu anlatınca abinin "sen de kopya çekseydin" demesi. şark kurnazlığını savunan zihniyete böylelikle uyuz olmak.

senin çalışarak geçtiğin dersi başkalarının yaz okulu ile geçmesi. senin çalışamadığın, başkalarının kopya çekerek geçtiği dersin yaz okulunda açılmaması.
bugünün kira günü olduğunu hatırlamak.
mesele para değil, götümü kaldırıp bankamatiğe kadar gitmeye üşeniyorum.
sıcak yüzünden yemekten zevk alamamak. ulan ne yediğim mantıdan zevk alabildim nede içtiğim çaydan. gerçi daha karpuz keseceydik.
çok sevdiğin ölmüş bir kimse ile yaptığın çok özel anıların canlanması.
kilo problemi. insanların kendini kıymete bindirmesi, naza çekmesi, değer bilmemesi. şarjın bitmesi, internetin paketinin bitmesi. sabah erken kalkmak. 40 c' sıcakta gezemeyip otele tıkılmak klima mahkumu olmak gül gibi manzaraya odadan bakmak dışarı çıkamamak.
üçüncü kez alıp da veremediğim dersim. sanki bu dersi ben doğurmuş gibi hissediyorum artık.
wifi bağlı sanıp mobil veriden yemesi..
taşaklara yenilen darbeler... morellerim çok bozuluyo yedikçe...
sınavda iki seçenek arasında kalıp yanlış seçeneği işaretlemek.
iyi olduğun bi dersin final sınavında soruyu yanlış anlayıp -40 puan almak, şartlı geçip bütte yükseltmeyi umarken buna rağmen 55 alıp vize 100 olduğu için geçmek.
nostalji batağına saplanmak, bazı güzel şeylerin geride kaldığını; artık eskisi gibi olamayacağını kavramak.
hastaneden moralsiz bir şekilde gelirken, yolda bisiklete binen, mutlu aileleri ya da dostları görmek. insanların ne kadar dertsiz olabildiğine şaşırmak.
haftasonu popomu gere gere evde oturmak varken hasta ziyaretine gitmek zorunda olmak