liseli eşcinsellere tavsiyeler

hayat seksten ibaret değil.. öncelikle hayatınızı idame ettirmeyi öğrenin sonrasında bir partneriniz olur zaten.. serseriliğin lüzumu yok kalıbınızın adamı olun temiz temiz össye çalışın. yoksa paralarım valla öyle götü yaymak yok!?! de haydi nurhayat' bağlatmayın beni!
"karşı cins ile evlenmek" düşüncesini aklınızdan çıkarın. ne iseniz o sunuz ! kasmayın, kendinizle barışın.
bir günlük tutun. kimse okuyamasın diye başka bir alfabeyle yazmak isterseniz kendi alfabenizi oluşturup yazın. önce arap harfleriyle yazdım, sonra kril. kardeşim cin çıktı, tıkır tıkır öğrendi. sonra bir alfabe yaptım, mübarek hint alfabesi. ben okumayı unuttum. sadece ve anlaşılır bir şey olsun. sekiz yıldır kullanıyorum, misler misi bakıp bakıp ne bu diyorlar. dünyayı kurtarma planları diyorum. yutar gibi yapıyorlar, başka çareleri yok. ama o alfabeyi de bir ansiklopedi, efendime söyleyeyim yastığının iç yüzüne falan yaz ki hem uzun aralardan sonra hatırlayasın hem de kimse göremesin. niye mi bu? kardeşim, açılmaya ihtiyacın olacak ve her zaman etrafında birileri olmayacak, olsa bile anlatacak kelimeleri bulamayacaksın, bulduğunda sabaha karşı dört olacak. bu yüzden ulaşılabilir bir kuyu olacak yanında. istediğinde su çekersin. ya da kuyuyu gözyaşınla doldurursun. haa orta birde aşık olduğum çocuğun sivilcelerini uzun uzadıya yazmış olmak bu senelerde kendimden utanmama sebep vermiyor değil. ama sen boş ver, bunu gelecekteki sen düşünsün.*
korkma, kimse senin kişiliğin ile oynayamayacak. çevrendeki insanların popülerlik uğruna yaptıkları edebiyatı her zaman dinle, ama örnek alma. profesyonelce arkadaşlık kurmayı öğren ve her konuda sabırlı ol. önünde uzun yıllar var, seni kimse düşüncelerinden ve hayal ettiklerinden alıkoyamayacak.
kendin gibiler ile iletişim kurmaktan çekinme, bak bu satırları okuyor isen senden belki 2-3 yaş belki de 30 yaş büyük olan ve seninle aynı sorunları çekmiş insanlar var.
gelecek konusunda, yalnızlığın konusunda gereksiz yere fazla endişelenme. insanoğlu öyle bir varlık ki, en umutsuzluğa kapıldığı dönemlerde bile hayatta kalmasını bir şekilde biliyor. önündeki 5 sene kendi gelişimin için çok önemli, kendi kişiliğini olgunlaştırmak için kullan bu zamanı. biliyorum, cinsellik senin için çok önemli ve canını çok sıkıyor tam olarak kafanda kuralları oturtamadığın için. kendini hazır hissettiğin zaman cinselliği de yaşayacaksın, ama o zaman gelene kadar asla kendini çevreni baz alarak yargılayayım deme.
daha çok küçüksün, hata yapmanın tadını çıkar. yardım gerektiğinde, yardım istemeyi öğren. internet bunun için en iyi yollardan biri destek için, sana bir tık uzaklıktayız.
yavrucuğum sakın ama sakın bekaretini tuvalet köşelerinde verme. önce karnını doyursunlar sonra ruhunu en sonunda bedenini. biz öyle yapamadık. sizler yapın. helak olmayın.
eğer cinsel kimliğini gizli tutuyorsan ve bunun bilinmesini istemiyorsan bunu en yakın arkadaşına dahi söyleme.unutmaki iki kişinin bildiği sır değil hele ki lise gibi insanların kimlik aradığı bir dönemde
şimdi bırak o elindeki çükü ve git ders çalış.
ayı sözlüğü okuyun, buradaki yazıya dökülmüş tecrübelerden faydalanın, illa üzüleceksiniz ama aza indirgeyin. her nerede olursanız olun zırhınızı giymeyi ihmal etmeyin.
tek kimliğiniz cinsel kimliğiniz değil, kendinizi her alanda geliştirin, sağlam bir karakteriniz olsun.
merhaba liseli eşcinsel.
hoşlandığın o çocuk * %98 olasılıkla eşcinsel değil.

hiç olmazlar zaten. boşa hayal kurma da demek istemiyorum o hayaller çok güzeller zira, insanın ufkunu açıyor duygularını güçlendiriyor. hissetmeyi öğretiyor.

neyse sonuçta sen de bu yollardan geçeceksin, mutlu son değil de içinde yaşadıklarının asıl güzellik olduğunu mezun olunca anlayacaksın.
lise çağında tavsiyeler bir kulaktan girer, diğer kulaktan çıkar. sonuç işe yaramaz. kafanın bir dünya olduğu zaman dilimidir.
dersleri ihmal etmeyin, herkesten daha hırslı olun. iyi bir meslek sahibi olmak için çaba harcayın ve yaptığınız işte en iyisi olmaya bakın. gelecekte kendi ayakları üzerinde duran, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilen insanlar olun. bir gün insanlara kendinizle ilgili gerçekleri açıklamaya karar verirseniz yalnız, yapayalnız kalabilirsiniz. kendinizi yaşayabilmeniz için ekonomik gücünüzün olması şart.
ilk yılımı bitirmiş bir üniversiteli olarak diyebilirim ki; derslerinizden ve hedeflerinizden daha önemli bir şey yok o aşamada. aşık olduğunuzu sandığınız çocukların çoğu homofobik pislik çıkıyor zaten, o yüzden boşverin gitsin. insanları ufaktan tanımaya çalışın ve güvenebileceğiniz yakın bir kaç arkadaşınız olsun, eminim ki fazlasıyla yetecektir. türkiye'de yaşıyoruz, hiçbir lisede bahçede paten kayan havalı çocuklar veya çimlere uzanmış müzik dinleyen tipler yok. onun yerine liseli kızların etek boyuna bakan abaza öğretmenler var. (lise hayatı feci zevkli diyen arkadaşlar için yazdım, tabii kişiden kişiye göre de değişir.)

diyeceğim o'dur ki; hedeflerinize asılın, zaten o dört (veya 5) yılın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. sonra mezun grubunda "ben neden kazanamadım" diye ağlamayın.
o aşık olduğun çocuk hetero. bilgin olsun diye diyorum.

ayrıca otur iki integral çöz.
erkeklerin senin üzerinde kurduğu threesome fantezilerine kulak asma, yoksa geçmiyor o lise yılları.
erkek hocalarının popolarını kesmekten vazgeç; derslerine çalış
otuzuna gelen ablalarınızı kesinlikle dinlemeyin.* kendileri aşkı bulamadıklarından suçu hormonlara bağlamayı çok severler ki aslında olması gereken de zaten odur. hormonlar devreye girmeden aşık olamazsınız zaten. doya doya aşık olun. sevişin demedim len aşık olun sadece o kadar.
kendinizi savunmak ve kendiniz olmak arasındaki dengeyi korumaya çalışın.

kendinizi korumak için heteroseksüel rolü yapmak kullanışlı bir çözüm gibi görünebilir ama çevrenizdekiler için inşa ettiğiniz o karakterden günü geldiğinde bir anda sıyrılmak da kolay olmayacaktır. aileden ya da genel çevreden gelen karşı cins temalı soruları vs. ucu açık şekilde geçiştirmek çoğu zaman daha işe yarar bir yöntemdir. hayali sevgililer ya da aşk maceraları tahmin edemeyeceğiniz şekilde sarpa sarabilir, yapmayın. böylelikle günü geldiğinde çevrenizdeki insanlara açılırken bir araba yalan söylemiş olmanın vereceği fazladan yükü de taşımamış olursunuz. zorunda kalmadıkça yalana başvurmayın.

kendin olmak, kimliğini kabullenmek eşcinsel olduğunuz gerçeğini bir rozet gibi taşımanız gerektiği anlamına gelmez. en azından üniversiteye gelene kadar size olumlu yaklaşacağını düşündüğünüz aile üyeleri hariç insanların karşısında açık bir kitap gibi durmanız gerekmiyor. cesur olmak iyidir ama önünüzdeki uzun yolda işinize yarayacak donanımları edinene kadar temkinli olmak da bir o kadar işlevseldir.

bir de son olarak eşcinsel kültürü diye birşey olmadığını bilin, eşcinselliğin neden olduğu tek farklılık cinsel yöneliminizdir. geriye kalan farklılıklarınızı karakteriniz belirler, cinsellliğiniz değil.
aynı muhitten kişilerle sevişmeyin sonra her daim görmek zorunda kalıyorsunuz.
  • /
  • 5