netflix

oreo gibi o da 100. yılında türkiyeye gelir.
(bkz: olaydı iyiydi )
yıllık izinde bir yere gitmeyip evde kalınca üye olduğum harika platform... takip edilesi dizi, film, şov ve belgeselleriyle dolu dolu bir içeriğe sahip... sansür olmaması güzel... haaa torrent mi bu mu derseniz susarım diyemem bir şey
beraber üye olacak birini aradığım süper platform.
türkiye'deki korsan kültürü yüzünden tutunması zor olan şirket. umarım steam gibi aşar ama bu engelleri. steam milleti korsandan soğuttu sağ olsun. umarım netflix de aynısını yapar.
iki gün önce denemek için üye oldum ama ay bitmeden iptal edebilirim. film arşivi beklediğimden çok az sayıdaymış. bazı üçlemelerin iki tanesi var mesela, bir tanesi eksik. spotify'in film / dizi versiyonu olsaydı helal olsun derdim ama şu haliyle verilecek paraya değmez bence. belki dizici olmadığımdandır.
içerisinde yer alan lgbti konulu filmleri ile hasta yatağımda seyretmekten hoşlandığım platform
sense8'in yeni sezonunu iptal etmesi ile üyeliğimi durdurduğum ve bunu e-posta ile kendilerine iletmem sonrasında final bölümü yayınlayacaklarını tarafıma duyuyarak inceliklerine hayran kaldığım platform. üyeliğimi yeniden aktifleştirdim.

eşcinsellik propagandası ile de alakalı söylemek istediğim bir kaç şey var aslında. sadece kendi etrafımı gözleyerek söyleyebilirim ki eşcinseller bu platforma para ödeyen önemli bir kitle. ne kadar bu şekilde genellemek çok saçma olsa da etrafımdaki heteroseksüel arkadaşlarımla bu platform hakkında konuşurken aldığım cevaplar "ne gerek var abi ya, heryerde bulunuyor o diziler zaten." veya "hacım bana da şifreni versene!" şeklinde. aynı durum spotify veya apple music tarzı platformlar için de geçerli. firmalar, şirketler eşcinsellerin ortalamaya vurulduğunda daha iyi kazandıklarını ya da en azından daha kolay para harcayarak maalesef tüketim toplumunu daha iyi temsil ettiklerini hep biliyordu ama buna oynayacak cesareti son yıllarda kazandılar.

zannediyorum düzcinsel ve eşcinsel insanların para harcama içgüdüleri, mantıkları birbirinden farklı olmasından kaynaklanıyor. bu daha detaylı incelenebilir belki çocuk sahibi olmayacaklarından kaynaklı veya kıyasla büyük ev büyük araba sevdaları olmamasından dolayı böyle ufak tefek şeylerin hesabını yapmıyorlar eşcinseller. ee genel olarak işlerinde de başarılılar ve iyi kazanıyorlar. parayı kıyafetti, parfümdü, teknolojiydi har vurup harman savuruyorlar işte *.

netflix'in lgbti içerikli yayınları yayınlara yer vermesi hakkında yazmak için başladığım yazı eşcinsellerin tüketim toplumunun en azılı üyeleri olmasına vardığım sonuçla kapattım. niye böyle oldu ki şimdi?

neyse aslında söylemek istediğim ise etrafımda duyduğum eşcinsellik propogandası yapıldığına inanan insanlar. şu eşcinsellik propogandası denen şey ne saçma salak bişey. bunun olduğunu söyleyen insanlar bi içlerine sorsunlar bakalım, yetkili bir abi gelse de "eşcinsellik en güzel şey olm" diye övse sen erkeklerle beraber olmaya mı başlayacaksın? lan tuttuğunuz takımınızı bile din gibi belleyip zinhar değiştirmiyorsunuz, biri eşcinselliği övdü diye bir insan evladı gay olduysa zaten baskıdan, toplum görüşünden açıklayamıyordur da sonunda kişiliğini kabul etmiştir. ee bu da olumlu. bırakın herkes nasıl hissediyorsa öyle yaşasın.

empati noktasında sana uzaylıyla empati yap demiyoruz. çok basit, sen karşı cinsten hoşlanmayı seçmedin, içgüdüsel olarak bunu hissediyorsun. toplumun seni kendi cinsinle beraber olmaya zorladığını, bir kaç saniye, hayal et bakalım. gördüğün üzere hiç bilmediğin, yabancı terimler kullanmadım. hepsi bildiğin şeyler, erkek, kadın, penis toplum...vs. denklem aynı, sadece değerlerin yerini değiştirmen gerekiyor. nasıl? olmadı di mi? evet olmuyor işte. ama biz buna rağmen katlanıyoruz.
nerdeyse bütün dizilerini beğenirim.
(bkz:sense8) (bkz:orange is the new black)(bkz:stranger things)(bkz:13 reasons why)(bkz:black mirror)(bkz:ozark)
aylık 15 tl'ye dizi, belgesel ve film izleme imkanı sunan platform. ancak kendi yapımı olmayan dizileri geç yayınlarlarlar nedense. diğer illegal film ve dizi sitelerinde güncel dizileri izleyebilirsiniz, sezon finali yaparsanız hatta. ancak netflix dizinin yayınlanacağı tarihi sosyal mecralarca yeni paylaşır. bu hiç hoş değildir. (bkz: la casa de papel)
bu platformu seviyorum çünkü içerikleri çok güzel. ben ingilizce altyazılı dizi izleyebilmek için netflixe üye oldum. memnunum. farkettim ki çoğu dizide bir yada iki karakter eşcinsel. eşcinsellere ayrı bir önem verilmiş sanırım. belgeseller de gayet güzel. aradığım bazı dizileri bulamadım ama olsun. diziler sezonluk yükleniyor. hafta hafta bekletmiyor seni. telefon uygulaması da var ve dizileri telefona indirip internetsiz ortamlarda izleyebilirsiniz.
isminde hayır yok ama lgbt desteğinden ötürü bir tık önde
herşeyde olduğu gibi düzgün kullanıldığında faydalı olan bir platform. en pahalı paketi bile film ve dizi izlemeyi sevenler için çok avantajlı. fakat bazı arkadaşlarım var ki resmen netflixte yaşıyorlar. tabi ki kişisel tercihtir ama sosyal hayatı geride bırakıp tüm gün birşeyler izlemek fiziksel ve mental olarak bana pek de sağlıklı gelmiyor. dengeyi sağlamak önemli diye düşünüyorum.
bojack horseman, stranger things gibi takip ettiğim exclusive içerikleri barındıran, exclusive'leri dışında da eh işte denebilecek derecede zengin bir film-dizi kütüphanesi olan stream servisi.
the oa dizisini tavsiye ederim. güzel dizi film stand up denk geldikçe (netflix orijinal kastım) girdiğim onun haricinde içinde barındırdığı ve izlemediğim film olmayan yayın hizmeti. biz torrentçi büyüdük netflix de neymiş
rupaul's drag race hatrına üye olunmayı hak eden platform. bağımlısı oldum.
  • /
  • 2