vücut geliştirme

beynin eşlik etmediği bir faaliyet. zaten halihazırda maksimum % 6sını kullanırken çok da gerekli değildir daha büyük bir beyin.
sağlam kafa sağlam vücutta bulunur atasözünün yanlış anlaşılmış, aşırıya kaçmış bir çeşidi diyebiliriz. bu uğurda alınan ilaçlar (en bilinen çeşidi olarak steroid) sonra fitil fitil acısını çıkartmaktadır.
uzun yıllarımı ayırdığım,daha da ayıracağğım biricik sporum.

hem kaslıyım,hem kadınım ayol.
vücut geliştiren sevgili arkadaşlarım yataktada sizi ben geliştirebilirim haberiniz olsun.
bence de vücut geliştirme yani ne gerek var zaten buradaki çoğu insan göbekli seviyor.
genellikle büyük heves ile başlanan ve maksimum 3 hafta devam edilen aktivite. bir kaç girişim olduysa yeni başlangıçlar da "oğlum bu sefer farklı, gör bak bu yaz plajları yakacağız" gibi söylevler ile kişi kendi kendine gaz ve motivasyon pompalar lakin yine yalan olur.
spor değildir. 500 gr daha kas yapmak spor sıfatını hak etmez. tıpkı boks, tekvando, judo vs gibi.

şimdi kimse boks ingilizlerin saygo oyunu, judo savunma sanatı falan diye ötmesin. sporun temelini oluşturan şey şiddet değildir.
avrupa'daki eşcinsel kardeşlerimizin başlattığı bir akım, bir tür beden faşizmi, vücudun yapılı değilse olmaz laflarının yakında türkiye'de de duyulması an meselesidir. çünkü türkiye'deki tüm eşcinsel hareket batıdaki eşcinsel hareket örnek alınarak yapılanır.
fazlası zarar, hafifi vücut için son derece yararlı olan aktivite.
çoğu insan bu ise başladığında eğer ilk -ve en zor- evreyi aştıktan sonra duramaz ve camış gibi kas yapar. bir vücut geliştirici için asla bir `bu kadarı yeter` durumu olmayacaktır, kişinin egoizmini tavana vurduran sporlardan biridir bu.
yurtdışında sadece gaylerin değil straight adamların da vücutlarıyla kafayı yemesine sebep olan spor. fazlasını çok çirkin ve itici bulduğum bu sporu kararında yapan kadın ve erkeklerin vücutlarına bakmaya doyum olmaz pek bir şükela olurlar efenim.
kimini ayılıktan, kimini insanlıktan çıkardığı için kanım pek ısınmamıştır
vücut geliştirme, vücudun anatomisine göre kas gruplarına bilinçli ve kademeli olarak gelişim sağlama sporudur. tabi burda bilinçli kelimesinin altını çizmek istiyorum. çünkü tüm sporların ortak bir noktası ve destekleyici unsuru olmasına rağmen direkt kası büyütmek odaklı hale geldiğinde dengesiz, kondisyonsuz, hareket kabiliyetinden ve estetikten yoksun bir vücut ortaya çıkıyor.

başlıca yapılan hatalar simetrik çalışmamak, esneme yapmamak, vücut dengesini bozacak denli irileşmektir. vücut geliştirmenin çok da sağlıklı bir spor olduğunu sanmıyorum çünkü kısa kasları çalıştırıyor, kısa süreli patlayıcı güç oluşturuyor ve yaptıklarınızın size gündelik yaşamda hiç bir faydası olmuyor.

bu kadar revaçta olmasını ise hem arz-talep meselesine hem de erkeklerin testosteron etkisiyle yaşadığı büyüklük rekabetine bağlıyorum.
özetlemek gerekirse (bkz: erkeklerin psikolojik mastürbasyonu)
formda kalmak ve daha fazlasına ulaşmak için yapılan en popüler aktivite.
en hoşundan bir adamı çıplak vaziyette uygun bir yere yatırıp çıplak vücudu üstünde çalışmak yani çeşitli şeyler denemek, görmek, ellemek vs. biraz daha uzatırsam aşırı edepsiz yerlere gidecek bu entry. *
tespitlerime göre vücut çalışmaya başlayan adamların bir kısmında vücut çalışmak hayatlarının olayı haline gelir. öyle bir saplantıya, bağımlılığa dönüşme riski vardır. bir de bu saydığım kategoriye giren bir eski sevgilimin dediğine göre vücut çalışanlar herhangi bir ortamda karşılaşınca birbirlerini çok fena keserlermiş, benden daha mı iyi, nereye ne kadar çalışmış diye bakarlarmış. *
kimse kusura bakmasın ama bildiğimiz mastürbasyondur.
gözlemlerim, ve gördüklerime bakarak yorum yaparsam.
ultra kaslı olarak kimi gördüysem demişimdirki; yahu bu kadar servet ödüyorlar da bir tanesi yakışıklı, çekici, karızma olsun...ama nafile.
genellikle çirkin erkeklerin kendilerini şişirerek ilgi odağı olmalarına bağlıyorum bu durumu. çünki gerçekten çirkin oluyorlar (çoğunluğu).
fit vücut eywallah. biraz kollar, biraz göğüsler, karın kasları vs. güzel de abartılmaması dahada güzel olur kanısındayım.
yapmayı düşündüğüm ama bir turlu faaliyete gecemediğim bir alan... o yuzden genc yaşta oldum bole tombish bişey.
  • /
  • 3