yalnız yaşamak

kısa süreli keyif verse de, bir süre sonra insanı içine kapatan yaşam biçimi.
eskiden ailemle yaşadığım zamanlarda yazlığa gitselerde bende keyfime baksam diye gidecekleri günü iple çekerdim. taşındım ev arkadaşlarım oldu, sonra sevgilimle yaşadım bir süre. tam bir senedir yalnız yaşıyorum ve hayatımın en boktan zamanları diyebilirim. tek başına olduğun için depresyona çok kolay giriliyor ve evde seni rahatsız edip dikkatini dağıtacak kimse olmadığı için depresyonun uzun sürüyor. üstüne kirasıydı, ev işiydi bir sürü yükü var. ama gel gör ki götün o rahata öyle alışıyor ki artık evde kimseyle yaşamaya tahammül edemiyorsun. çekirdek gibi başladınmı bırakamıyorsun.
artılarının eksilerininden daha çok olduğunu düşündüğüm eylem.
artılarının eksilerinden daha çok olduğundan emin olduğum hadise. böyle bir rahatlık yok. hiç depresif olmanın yalnızlık duygusuna kapılmanın anlamı yok. tabi kendinizle iyi anlaşıyorsanız ve her istediğinizde yanınızda olacak arkadaşlarınız varsa durum böyle. benim iki sene önce yüksek lisans sırasında bir sene yalnız yaşama şansım oldu. öncesinde öğrenci evi sonrası aile evi ama o aradaki bir yıl yok mu kendimi en verimli, en iyi hissettiğim seneydi. bir an önce tekrar ev durumunu "yalnız yaşıyor" yapmak için sabırsızlanıyorum.
6 aydır yalnız yaşıyorum ve içimden bir ses bunun hayatımın en güzel dönemlerinden biri olarak kalacağını söylüyor.

kendine ait bir düzenin olmasının, evi istediğin şekilde dekore edebilmenin, kimseye hesap vermek zorunda olmadan istediğin gibi yaşayabilmenin verdiği hazzı anlatmak mümkün değil.

sıcak havalarda evde iç çamaşırlarıyla * gezebilmektir mesela, sabah uyandığınızda ev arkadaşınızın kahveyi bitirdiğini görmemek demektir, kimsenin kitaplarınızı karıştırmamasıdır, odanıza * kimsenin girip dağıtmamasıdır.

güzeldir yalnız yaşamak, çok seviyorum.
gelecekle alakalı en büyük endişem. evde bir kaç saat yalnızlığa bile katlanamıyorum. hayat boyu yalnızlık bana göre değil sanırım. olgunlaştığımda eve döndüğümde bıyıklarının altında gülümseyen bir yüz beni beklemeli kesinlikle
sabah kahvaltı kokusuyla uyanamamak, kapıyı hep anahtarla açmaktır.
yalnız yaşamanın en önemli eşiği eve kedi almayı ciddi ciddi düşünmeye başladığınız noktadır, ben özgürüm, kendime yeterim, evde çıplak dolaşırım, tuvaletin kapağını indirmem, yihuuuu dönemini atlatmış, yalnızlıktan iyice bayma noktasına gelinmiş demektir. daha sonra kedi alınır, evdeki hayat kedi etrafında dönmeye başlar. sıkıntı hala geçmezse ikinci kedi de alınır, daha sonra bahçedeki kediler beslenmeye başlanır.

kedi iyidir.
4 yıldır yalnız yaşayan biri olarak ben bu durumu farklı bir açıdan değerlendirmek istiyorum mümkünse ailesiyle yaşayan arkadaşlar yalnız yaşayan kendi ayaklarının üstünde hiçkimseye sırtını dayamadan hayatta kalmayı başaran arkadaşlara laf etmesin yalnız yaşamak tabi ki tercih sebebi ama genel olarak herkesin tercih ettiği bir durum her açıdan ve öyle cafe de mekanda oturup akıl vermeyin kira ödemeden fatura ödemeden yemek için mutfağa girmeden temizlikle uğraşmadan eleştiri pek haklı eleştiri olmuyor. bu yazdıklarım ailesiyle yaşayan herkes için değil tabi ki burada çok ince bir detay var ve biliyorum ki burada herkes bunu algılayabilecek yapıda
33 sene daha yaşasam yine doyamam yalnız yaşamaya. tuvaletin banyonun mutfağın yatak odasının insanın biricik kendisine mahsus olması doyulmaz. öyle severim öyle.
ihtiyacım olan şey. konfor alanımdan çıkmaya ve özgürlük alanımı genişletmeye ihtiyacım var. tabii bu kyk yurdunda kalacağım gerçeğini değiştirmiyor.
yalnız yaşayan herhangi bir insanla bir gayin hiçbir farkı yoktur. o yüzden yalnız yaşayan gay başlığını protesto ederek buraya yazıyorum.

şuan ki şartlarımla yapamadığım ama bir gün yapacağıma inandığım eylem. kendi başına yaşamak. sadece sana ait bir yer. çok güzel olsa gerek. yalnızlık çoğu zaman sevdiğim bir şey değil ama bir evi paylaşması da çoğu zaman zor.

kendi evimin içinde kendi mutluluklarımı yaratacağım günler umarım bir an önce gelir. şuraya yalnız yaşamakla ilgili şu güzel illüstrasyonları bırakıyorum


cogu insanin hayali zengin olmak vb mutlu bir hayat yasamaktir benim ki ise tamamen bu hayat tarzi.
hep hayalimdi, yalnız yaşamak. halen daha hayalim. istediğin saatte uyanmak, kimseye hesap vermemek. altta boxer üstte tişörtle oturmak. kendi aldığım, kendim dekore ettiğim küçük ama şirin evimde oturmak. üniyi değiştirince yapacağım şeyler arasında, şimdiden bakmaya başladım evlere, alacağım eşyalara. kenarda para bile biriktiriyorum bunun için. sadece tek isteğim küçük bir ev ve az miktarda eşya. seviyorum be yalnız olmayı.
kediyle veya köpekle yaşayan insan sıfatına evrilmeye çok müsait bir durumdur. senelerdir yalnız yaşıyorum ama kedim sayesinde yalnız hissetmiyorum. insanlar misafiriniz olsun, kedi köpekler ev arkadaşınız. benim için böylesi en güzelidir.
denedim ve o kadar beğenmedim.
başlarda efsane bir duygu ama daha sonra sofranı yatağını paylaşacak birisini arıyor insan
ama bıyerden sonrada ınanılmaz sıkıcı olur
hayatınıza gırmeye calısan bı ınsan en ufak hatasında ondan sogur ve hayatınıza almak ıstemezsınız
  • /
  • 3