eşcinsel

toplum içinde sürekli rol yapmak, maskelere bürünmek zorunda kalan bireyler. tek suçu/sırrı kendi cinsine olan yönelimidir. en büyük dezavantajıysa kapalı toplumların normalizasyon çabası ve dayatmaları. bazen değiştirilemeyecekleri anlaşıldığında cinayete kurban giderler. ama bir an için sadece seks yapan bedenlerden ibaret olmadıklarını, farklılıklarını görmek lazım.
kendi cinsine cinsel ve duygusal ilgi duyan insan. bu kadr basit bir açıklaması varken bu kadar kıyamet kopması ilginç. kimin siki nerde kiminle kimene.
cinsel yaşam dışında herkes ile aynı ortak paydada yaşayan, savaşan, hayaller kuran, meslek sahibi olan, yardım eden, inanan, seven, saygı duyan, duyarsız kalmayan insan evlatları. (bkz: günah keçileri)
her doğan insanın bir eşcinsel olduğunu, sonradan çevrenin standart olarak kabul ettiği cinsel tercihi ve bunun baskısı ile baskın hale gelip hetero olanları varsayarsak. aslında yönelim yapanların eşcinseller değil diğerlerinin olduğunu da düşünebiliriz. ve bu da eşcinsel olan çoğu insanların daha geniş görüşlü bağnaz olmayan, daha bilgi kültür donanımlı, araştırmacı hemen kabullenmeyen ve en önemlisi baskılara daha bebe iken karşı çıkıp yönelmeyen, istediğimi yaşarımcı insan tiplerinden oluştuğunun göstergesi olabilir. olamaz mı dersiniz? bu da bir ihtimaldir ve olasılığı vardır..
hayalleri bile mutlu sonla bitmeyen insanlardır.
kendi gibi eşcinsel olan tüm insanları ailesi gibi benimseyebilen insan...
arkadaş ortamında "kızım sana da bulalım birini" sözlerine "ımm yok böyle iyi ya bekarlık sultanlık kim uğraşacak şimdi ilişkiyle eheheh" gibi cevaplar vermek zorunda kalan aslında bu soruyu soran arkadaşların boktan ilişkilerden çok daha sağlam bir ilişkisi olan insan. * * (bkz: müzmin bekar gibi yapmak)
feysbuk da dün gözüme çarpan bir konu rahatsız ediciydi keza yorumlar da öyle * konu başlığı şuydu "eşcinsellerden neden korkuyorsunuz?" hiç üşenmedim döşedim yorumumu. homofobiklerin yaratmaktan vazgeçmeyeceği önyargıları hiçbir zaman kıramayacağımızın umutsuz başlığıdır bu!
ülkemizde babaları tarafından öldürülen kişilerdir.
yaratıcı gücü yüksek-farklı olan kişilerdir.
kazanmışlıkları ve kaybettikleriyle güçlenen özel kişidir..
ben, sen, o
biz, siz, onlar.
seçilmiş kişi'ler. ben kendimi öyle görüyorum şahsen. doğamız bile kendimizi beğenmeye, ihtişama kurgulanmış. pok yesin o heterolar. *
- türkiye toplumunun evriminde kilit rol oynayabilecek potansiyeli olduğu halde, bunu değerlendiremeyen büyük kitlenin üyesidir.
- friedrich nietzsche 'nin "ey bugünün çekilenleri! yarın sizlerden büyük bir toplum ve insan modeli doğacak: üstinsan!" deyişini aklıma getiren özel kişidir.
  • /
  • 2