yazarların en hoşlanmadığı insan tipi

sürekli başkalarını yalan yanlış eleştirip kendilerine, hatalarına hiç bakmayan insanlar bana çok itici gelir. sürekli onlar haklıdır, hep kendileri cici, diğer insanlar tukakadır. bir diğer tiksindiğim tip ise konular hakkında hiçbir bilgi birikime sahip olmadan önyargılarıyla sonuca giden ve insanları yargılayan tiplerdir.
insanları son anda ekmeyi alışkanlık haline getirmişler
peşin hükümlüler, her konuda.
insan olmayı unutup başka değerler peşinde koşanlar.
şu ara en hoşlanmadığım insan tipi bizzat kendimim. fazlasıyla kırıcı, düşüncesiz ve duygu yoksunu biri oldum. sanırım bunda orta yaş bunalımına girmiş olmamın da etkisi var. çok uzun zamandır hayatımda aşk da yok. kısaca kendimden hoşlanmıyorum.
donup bakinca bugune kadar soyledigi her seyi sorgulamaya baslayabileceginiz, kendine bile bu kadar yalan soyleyemezsin be! diyebilecegimiz tipler
bir soru sorabilir miyim? diye bir soru sorduktan sonra daha fazla soru soran tipler.
herşeyi bildiğini sanan zeka ifritleri.
herşeyi bilemezsiniz ifritler..
herşeyin fanatiği olan insanlar.
bilmediği ya da az bildiği konuda konuşma cesareti gösterenler.
sürekli laf kesen tiplemeler.
insanı bezdirecek kadar çok meraklılar. bitmek, tükenmek bilmeyen sorular silsilesinin sahipleri.
fanatikler. herhangi bir şeyi diğer her şeyden üstün gören insanlar. sorgusuz sualsiz savunucular.
bir de bütün dünya onunmuş gibi, sanki etrafında kimse yokmuş gibi yaşayan kuralsız öküzler.
üniversiteyi yeni bitirmiş biri olarak, öncesinden de kaç sene kaldı? ne zaman bitecek? bitirdikten sonra da; ne olacan simdi? ne iş yapacan? yetmiyormuş gibi komik olduğunu sanıp saçma salak yorumlar yapan tiplerin üzerine kusmak istiyorum. kendim bile bu soruları sormuyorken kendime size neee mk. bi siktirin gidin!
bencillik adı altında toplayabilirim. bencilliği alt dallarını açarsak her konuya ağacın dalları gibi uzanıyor ve zarar veriyor bu tip insanlar.
kibirli, egolu, hep karşıdakini bir şekilde yermeye çalışan insanlar.
eşoleşeğin biri iki gün evvel bana iş bittikten sonra diyo ki ben benden çirkinlerle sevişirim. bak hele bak ite bak dedim. lutfetmişim, kabul etmişim neler diyor. hayır bunu söylerken taş olup çarpılmadıpına şükretsin şerefsiz.
dürüst olmayan ve kendini bi bok sananlar ya hornetta çok var adam kendini hala hetero sanıyor sağa sola yavşıyor tercihi olmadımı tehdit ediyor hornetta baya var...
şu an itibariyle kendine saygısı olmayan insanlar. kendine saygısı olmayanın başkasına saygısı olacağına inanmıyorum.
  • /
  • 2