evrimparis

Durum: 469 - 0 - 0 - 0 - 15.10.2018 00:10

Puan: 6814 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Kırçıllı dünya bu ara şeytanların istilasına uğramış gibi herkes kötü bense başpiskopos
  • /
  • 24

tokat gibi cevaplar

bir ingiliz lordu atatürk’ün daveti üzerine istanbul’a gelir. bu misafir şerefine verilen yemekte servis yapan türk elindeki tepsiyi devirir. herkes büyük bi şaşkınlık içinde kalır ve atatürk’ün ne tepki vereceği beklenirken, atatürk ingiliz lorduna dönerek “milletimiz herşeyi beceriyor da bir tek uşaklığı beceremiyor.” der.

en beğenilen film replikleri

uzunca süre maske takarsan altındaki kişiliği de unutursun.” (bkz: v for vendetta )

en beğenilen film replikleri

“ bunca insan yalnızken , neden bunca insan yalnız “ (bkz: kaybedenler kulübü )

gülizar

farah zeynep abdullah için izlenir diye düşündüm gel gör ki bir türk dizisi eninde sonunda yeşilçam’a bağlıyor .
yıkın artık tüm kuralları , sonunu olay örgüsünü izleyenler tahmin edemesin .
piyasadaki dizilerin yüzde 99 unun final bölümünü bu sözlükteki herkes söyleyebilir.

sözlükçülerin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

asi ol , seviş , hata yap , hata yapmaktan korkma , evden kaç , hayatla yüzleş , düşmekten korkma , acı çekmekten korkma , git gizlice bira iç , sessiz olma ve o şakın platonik aşkının devam edeceğini düşünme . bitecek ve sen mükemmel bir kadın olacaksın tüm hatalarınla . sosyal statüleri boş ver önemli olan mutlu olmak . aileni dinleme nerde ne yapmak istiyorsan onu yap para bir şekilde kazanılıyormuş sakın korkma ! 21 yaşına geldiğinde bunları yapmazsan sorumlulukların seni 50 hissettirecek .
servisteki oğlanlardan korkma 20 ki yaşlarında dahi önünde eğilecek hepsi , erkeklerden çekinme sen kadın değilsin öyle yaşama transsın hadi bunu farket ve evril mutlu olmak istiyorsan evril . bırak toplumun ne dediğini , babanın laflarını annenin çığlıklarını . boş ver onlar seni sevecek sen kendini sevince herkes sevecek .
test çözme artık yeter son sınıfta gireceğin küçük bir depresyon seni ilk bine bile sokamayacak o yüzden kalk şimdi kızlarla sinemaya falan git yoksa son sınıfta fazla kaygıdan aklına bile gelmeyen bir şehirde öğrenci olacaksın .. ağlamaktan korkma , istiyorum demeyi öğren yoksa 20 li yaşlarının başında bir şey istediğin zaman agresif yapacak seni şu an ki bu halin .. öpüştüğün o çocuğa ver ver ki kurtul yoksa arada sırada aklına gelecek kimseyi sevemeyeceksin , gözünde erkekleri kutsallaştırma en babası 10 dk . ve şakın ama şakın bir şeylerden kaçma git ve yüzleş . seni seviyorum .

yazarların ilginç ritüelleri

sabah uyandığımda ( uyandığım saat önemli değil ) bir limonu sıkıp bal zencefil ve su karıştırıp yanında double türk kahvesi . olmazsa olmuyor sanki diş fırçalamak gibi oldu .
uyurken bir şey okumak ya da izlemek ( sadece bazen iyi cinsel bir deneyim sonrasında bunlara gerek duymadan da uyuyabiliyorum )
kışın yatakta hemen her gece portakal , yazın erik yiyorum ( yalnız uyuduğum için sorun olmuyor )
sessiz ortamlara dayanamam evdeysem sürekli bir odada ya televizyon ya da müzik açık durur .
odada perde yoksa uyuyamam ya da hafif aralıksa .
tonik yoksa makyaj yapmam yapamam öyle gezerim . çok sarhoş ya da çok yorgun olsam dahi makyajlı yatamam . yastık örtüme erkek parfümü sıkarım . ( ay benim çok fazlaymış )

üniversitede eğitim gören yazarların okuduğu bölümler

uruspu imajım sarsılıyor .. seksoloji lisansı yapıyorum . pornotoloji yüksek lisansı hedefi yapma amacındayım . küründen de olsa hayal benim hayalim

ayı sözlük yazarları tekrar dünyaya gelse eşcinsel olmak istermiydi

eşcinsel değilim ama başlığı trans olarak okudum farzediyorum .. özür dilerim her bir zerresini sevdiğim bedenim ama istemezdim . çok acı ve yorucu varoluş sancısı .

homojen dergi 10. sayı

çok beğendim .. herkesin eline emeğine sağlık . ( ben yokum vize haftamdı yazılar toplanırken çok üzüldüm .. bence bu sayı olay olmuş )

en çok söylenen yalanlar

ben de seni seviyorum . çok beğendim . harikasın . inanılmaz zevk alıyorum devam et . vs ...

instagram

sürekli kapanan uygulama , hesaplarım sürekli kapanıyor üf açmaktan sıkıntılar bastı bana artık ne yapıyım fazla geliyorum instagram a . öl

rihanna beni takip ediyoo

demet akalın artık fazla antipatik degil mi ? rihanna senin evrendeki varlığından bile haberdar değil . o bir ikon canım ikon peki ya sen ?
diyorum ki dünya artık global olsa , tek dil olsa dünyada , mesafeler , sınırlar kalksa da kalitesizliğe tahammül etmek yerine türk popüler kültür severler dünya ikonlarına ulaşabilse bunların sonu back vokal bile olamazdı bunu bir tek ben bilmiyorum değil mi ?

erkek deyince aklınıza gelen ilk üç şey

bear olmak için kendini yemeğe vermek

şişman olunabilecek durum şişman olmak ile baer olmanın aynı olmadığını düşünüyorum . bear larda iri kıyımdır ama ( bence ) şişman durmaz onların iri kıyım halleri .
yaşasın poncik suratlı bear beyler . çok tatlılar bence sempatik suratın asagılarına inince sert bir sürpriz sizi bekler . hem yumuşak hem sert . ikisi bir arada .

erotik öykü

(bkz: edebiyatta erotizm ) bu kitabı okumamızı tavsiye ederim beybisi . gabriel garcia marquez den tut james baldwin e kadar ünlü edebiyatçıların yazın hayatlarına başlama yıllarına ait erotik hikayelerini derlemiş bir kitap . bana pek erotik gibi gelmemişti lise yıllarımda ama o dönemler için erotik olabilir . ( amerikan edebiyatının tarihi olarakta görülebilirmiş )

yazarların onları sevmeyen yazarlara söylemek istedikleri

seni kim seviyor acaba da sen beni sevmiyorsun ayhhhh öldür beni çok ta fifi... seni sahibin sevsin hoşt hoşt hoşt kenarım .. ağır yıpranmış kaskosuz vasıta seni

göt sik taşak aktif meme pasif sokmak yalamak

ben kullanıyorum ayol çok keyifli bence sevişirken argo konuşmak . zaten o eylemin adı sikişmek değil mi ? taşagı siki göte am a sokma hali işte o da . elit elit sevişenleri anlayamıyorum . ben zevk alıyorsam dudağımdaki rujun gözümdeki kalemle karışması lazım yoksa abdestim bozuldu saymam .

her şeyi bırakıp istanbul'a gitmek

istanbul’a gelme git git diyenler sizi zorla oraya bağlıyorlar mı ? o nasıl istanbul a yerleşmek istiyorsa sen de malını mülkünü topla yerleş işte kırsala ev fiyatları ucuz kira ucuz oh mis . neyi bekliyorsun orda yer aç şekerim geleceklere .
ben de istanbul da yerleşmek istiyorum ama tavsiyem şu istanbul’un her yeri bence istanbul değil . istanbul’un nimetlerinden faydalanmak istiyorsan birazcık paran olacak cebinde . araştırdığım kadarıyla 1000 tl ye de kira var 5000 tl ye de 200 bin e de satılık ev var milyon dolarla ölçülen evlerde var vs . ben istanbul un bazı bölgelerinin daha beter olduğunu düşündüğüm için araştırma yapıyorum . mesleğimi de yapabileceğim bir yer , rahat oturabileceğim bir semt sana da tavsiyem araştır derim önce . kötü örnek çok olduğu gibi iyi örneklerde bir o kadar fazla . ( konunun uzmanı değilim ama uzmanı olanlar yazsa güzel olabilir )
küçük şehirlerde bir tane bile aktivite yok ! boktan tiyatrocular para kazanma derdiyle turne yapıyor , adam akıllı kültürel bir etkinlik yok olayın cinsel boyutuna gelmek dahi istemiyorum . kendi hayatımdan en basit orneklere devam edecek olursam kullandığım hormon ilacımı ben kadıköy’de bulunan bir eczaneden karşılıyorum gibi . küçük hayatlara özenen insanlar taşının ordan yer açın, yerleştiğimizde trafikle falan uğraşmayalım olur mu ?
ha amacın eğlenceyse de ne yapcan istanbul da ayda yılda bir git eğlen oh mis çekme o derdi ders . istanbul bir londra paris newyork tan daha mükemmel bir yere gelir gelmesine de ah neyse düşünce suçu işlemeyim normal bir zeka demek istediğimi anladı !

nostradamus

fransız hekim , astrolog , kahin , eczacı . 1500 lü yıllarda ölüyor . yaşadığı zaman cadılık bir suç olduğu için kehanetlerini şiirsel bir dille yazıyor ve kendi üslubuyla şifreliyor .
ilk olarak kendi ölümünü biliyor ve ölümünden sonra mezarının açılacağı tarihi biliyor . 1500 şerde ölen kahinin mezarı 1700 yılında açılınca boynunda bir kolye bulunuyor ve bu kolye de 1700 yılı yazıyor .
kahinin gerçekleşmiş bir sürü kehaneti mevcut en yakın zamanda gerçekleşen kehaneti trump başkan seçileceği ( işin ilginç tarafı yüzlerce yıl önce yaşamış bu adam kendisinden sonraki medeniyetlerin terminolojilerine uygun bir dil kullanmış çok enteresan değil mi ? )
2018 kehanetleri korkunç . üçüncü dünya savaşının başlangıcı . doğal felaketler . küresel ekonomik kriz . çin ve türkiye nin birleşip hristiyanlığı yok edeceği de söyleniyor . kuzey kore nin başındakini küçük adam diye tanımıyor ve yaşanacak felaketleri , atom bombası saldırılarından bahsediyor . üçüncü dünya savaşının fransa’da başlayacağını ve uzun bir süre dünya da savaş yaşandıktan sonra kısa süreli gelen barıştan sonra dördüncü dünya savaşının yaşanacağını da söylüyor ...

yunanistan

nostradamus'un 2018 kehanetleri gerçek mi oluyor ?
  • /
  • 24

alttaki yazara soracaklarım var

çok düşündüm evrim. bildiğin gibi değil her bir saniyem seni düşünerek geçti. ama lütfen artık ısrar etme daha fazla düşünmek istemiyorum. olmaz bu iş. yani çıkarı yok malesef. ayrılmalıyız. adsfadafsa.
elinde şuan ne var?

transseksüel olmak neye benziyor

attığı adımlardan dolayı "cesur" sanılıp, bedenindeki tutukluluğa daha fazla devam edemeyeceğinin "korku"suna sahip olup;
cezasından devletin "şartlı tahliye"si ile kurtulup toplumun "müebbet" hapsine çarptırılmaktır.

ben bir tutuklu mahkumum.
unutulmak istenen anıların izlerini taşıyan bir bedeni diğer mahkumla birlikte paylaşıyorum.
o benden daha güçlü(ydü).
insanlar ona güçlü olmasını söyledikleri için, benden çok yaşadığı için, yaşadığı kayıpları daha fazla olduğu için, erkek(!) olduğu için...
benim doğduğum zamanları hatırlıyor o; bedenine, onun bedenine hapsoluşumu hatırlıyor.
beni sevmiyordu.
varlığımı kabullenmiyordu, ikimizin de tutsak olduğunu, ikimizin de aynı cezaya çarptırıldığını farketmiyordu.
o beden ikimize aitti ama o bencildi, bana nefes alacak yer bırakmıyordu.
sessiz kalmamı, gitmemi, kendisini yalnız bırakmamı, ölmemi istedi.
sonra onun bedeni değişmeye başladı, yok olmama neden olabilecek şeyler oluyordu.
hiç bitmeyecekmişçesine süren acılar içinde çığlıklar attım.
yakarışlarım bitsin diye sadece bitsin diye gardiyanlara sorunlarımı belli etmeye çalışmış.
onun da güçsüz olduğunu o zaman anladım.
gardiyanlar bizden daha güçlüymüş.
onu da susturdular.
ikimiz de sessizlik yemini edip günlerin geçmesini bekledik.
belki bir gün...
tutsaklık devam ettikçe birbirimiz daha iyi tanıdık.
ben onu sevmiş olmama rağmen bana karşı soğuktu.
doğrusu o herkese karşı soğuktu; kendiyle barışık olmadığı için, ben orada olduğum için...
ben de yeterince dayanıklıymışım.
ondan üstün olduğum anlar oldu, istediklerimi yaptırabildiğim.
her defasında ikimize de zarar verdi ne yapacağını bilemediği için.
günün birinde gidiyoruz dedi, gariyanların haberi varmış.
salıverileceğim zaman geliyor heyecanıyla hazırlıklarımı planlıyordum.
o gün ne giyeceğime, nasıl davranacağıma, o olmadan nasıl görüneceğimi, insanların arasında ilk defa nasıl yer alacağımı...
gün çattı, ayrılık sözleri edildi, uğurlandık.
elimde umutlarımla beklerken gittiğim yerdeki gardiyanın da bizden güçlü olduğunu, hatta öncekilerden daha güçlü olduğunu gördük.
ve biz yine sessizlik içinde bekledik.
...
bir gün onun arkadaşı bir şeyleri farkettirdi, aslında bildiğimiz şeyi yüzümüze vurdu.
bu kez olacak derken ikimizin de beklediğini yapmadı, ona uygun olanı değil ona layık görülene karar verdi.
yine de sevindim.
istediklerimin bazıları oluyordu; ilk deneyimleri, ilk heyecanları onunla birlikte ben de yaşadım.
o mutluydu, nelerin eksik olduğunu bilmeden; ben mutluydum eksiklerin de tamamlanacağını bilerek.
artık birbirimize bağlanmıştık. heyecanlandırdığı her insana bağlılık hissettirse de o bana bağlıydı.
kabul etmek istemesem de ben de ona.
o olmadan ben hiç olmayacaktım.
varlığımı parazit gibi düşünürken onun eksiklerini tamamladığımı, onu ilginç kıldığımı farkettikçe kendimi önemli hissettim.
bu mutluluğumuzun üzerinden çok geçmeden ikimizi de yaralayan, belli etmese de onun daha çok zarar gördüğü bir olay yaşadık.
mutluluk bitti...
ikimiz de kabuğun içinde soğuktan ölmeyi bekleyen tırtıl gibi kıvrılıp uyuduk.
...
alkolün etkisiyle kontrolü ele aldığım bir gece, ne olduğunu bilmediğimiz ama o güne kadar beklediğimiz çağrı geldi.
bir davetti.
ikimiz de hemencecik kabullendik.
hazırlıklar, parıltılar, cıvıltılar, geri bırakılan utangaçlık ve ben ordaydım.
gerçek hayata doğmuştum.
ordaydım.
ve o benimle gurur duyuyordu, kendisinin yerine geçmemi istiyordu.
ben olarak kalmak istiyordu.
o heyecanı, o geceyi, o ilk olmayı, ilk doğmayı hiç unutmadık.
eskisi gibi değildik ikimiz de.
kazanmıştık.
gece bitince sessizliğe gömülsek de bağımlı olduğumuzu ve tekrar isteyeceğimizi biliyorduk.
istedik de...
ve yaptık da...
doyasıya, korkuyla, korkusuzlukla.
...
yine bir ayrılık vakti, yine köklü değişiklikler ve yeni bir dünyayı daha yaşamaya başladık.
ilk iş kendimizi göstermek, beğenenler olucak tabi ki.
kendimize güveniyoruz.
sonra bizim gibi olanları gördük, onlarla tanıştık, yaşadıklarını dinledik.
aynı gibi görünsek de biz birbirimizle anlaşmışken onlar hep mücadele halinde olmuş.
kendileriyle, aileleriyle, toplumla.
biz o kadar cesur değildik, sessiz kalmaya devam ettik.
...
tecrübeler oldu mutlu eden, tecrübeler oldu yaralayan, tecrübeler oldu bizi biz yapan.
ben olduğum...
bir yolculuk sırasında kendi yolcuğumu yaptırmaya ikna ettim onu.
artık gizlenmeyeceğimi, buna alışması gerektiğini.
ve başladık.
başladım...
...
ben olmaya başladım.
ama o hasta oldu, ben korktum geri çekildim.
iyileşmesini bekledim, tekrar konuşacağımız zamana kadar.
tekrar ikna edeceğim günü beklerken hiç beklemediği şeyi yaptı.
bana hediyesini verdi.
kendisi de ben olmak istiyordu.
dönüşüm tamamlanana kadar bana bakacağını söyledi.
...
ve tekrar başladık.
geri dönemeyeceğimiz kadar ilerledik.
hem vazgeçmek isteyen kim.
istediğim bedenin izleri oluştukça birlikte mutlu oluyoruz.
biliyoruz ki uzun yolumuz var.
ama mutluyuz.
ne demişler: "ama"dan önce söylenenlerin değeri yoktur diye.
ama mutluyuz...

8 mart dünya kadınlar günü

ayı sözlük chat

bu sözlükte yazarlar arasında etkileşim, iletişim zayıf gerçekten.

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

yıl içinde en iyi hissettiğim gün. kadınlarla birlikte yürümek, bağırmak, birbirimizin varlığını hissetmek o kadar iyi geliyor ki. birbirimizden güç aldığımız, bilincimizde taşıdıklarımızı sorgulatan ve kadın olma bilincini kazandıran, kendi adımızı, adlarımızı koymaya cesaret ettiğimizi haykırdığımız gün. tek bir gün olmasından bir önemi yokmuş gibi görünebilir, kadınları metalaştıranların kullanmaya çalıştıkları bir gün olabilir ama gerçekten aylar sonra bile baktığında o güne dair fotoğraflara hissettirdiği güç ve dayanışma duygusu yeni dostluklara açılabiliyor, kadınlar arası ilişkiyi rekabetten birbirini anlamaya çevirebiliyor. umarım her sene gücümüz katlanarak artar. ayrıca kadınlar olarak şiddete karşı çıkan ve eşitliği savunan erkeklerin de 8 marta ortak olmak yerine ayrı yürüyüşler yapıp erkekliği sorgulamalarını bekliyoruz.

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

"biz (kadın) sizin (erkek) için değiliz" dediğimiz gün. hayatımızı geri alana dek, hayatın her alanını dönüştürene dek mücadelemiz sürecek.

ex seri eksici ibnenin yerine vekaleten seri eksici ibne bırakması

zamanında bunu da gördük.

sözlüğü terk edip yazmayı bırakacağını söyleyen seri eksici ibne, tahtına başka bir seri eksici ibneyi varis olarak oturtmuş; sözlüğü terk ettikten sonra, vekaleten bu işlere bakan seri eksici ibne eksileme işine devam etmişti.

çok enretesandır, sözlüğü terk eden seri eksici ibne ile vekaleten görevi alan eksici ibne sonra kanlı bıçaklı oldular, şu an aynı ortamlara dahi girmiyorlar. umarım ben de görmem onları ya gözlerim falan kanar sonra, işallah orospu falan olmuşlardır hacı abi.*

survivor 2018 all star

sözlük hanımağası

hoş bir sözlük sıfatıdır.

işte bu sıfat da bana uygundur. sayın dark bear'ı, bu durumu eyleme dökmeye davet ediyorum. swh

sözlükçülerin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

neden rüyanda sürekli erkek öğretmenlerinle seviştiğini sorgulamayı bırak çünkü eşcinselsin.

Toplam entry sayısı: 469

en komik yemek davetleri

yemek davetinden insan ne bekler ? temiz , ferah , güzel kokan bir ortam ; özenle hazırlanılmış şık masa ;davette bulunan kişinin şık giyinmesi berber görmeyen yerlerinin berbere görünmesi falan . sen ne yaparsın sabahtan kahvaltını yapar duşunu alır yemek saatine göre işlerini hazırlarsın yemek saatine yakın kuaföre gidersin ayda yılda on yılda falan giyeceğin seksi bir o kadar usturuplu ama cüretkar kıyafetini giyersin ( tercihen ben etekli bir şeyler giyerim ki belki masada fantazi yapar ayağını falan gezdirir düşüncesi ( hayaller ve hayatlar ) ) erkeğe ne alınır ışte kırmızı gül olmaz beyaz gül ya da papatya alırsın, arabadan inmeden son kez özel akşamlarda sıktığın parfümü sıkıp aynadan rujunu kontrol edip rimelini bir kere daha geçip çıkarsın. ( söz konusu beldeli koli ama adam lacomtrak tavırlarda acaba aşk kadını mıyım ki diye denersin yani hani e belki ) zile basarsın ve şok gecesi başlar.

yemek dediği şey pizza , kapalı plastikte alınmış salata ve saçma market sosları ! insan bir çorba yapar ya falan diye düşünürsün e bu bana çiçek de almamış e ben bu pizzayı yersem tanrım vıcık vıcık ( hayır cok severim o ayrı ) rujum ağzıma gözüme bulaşır e ben bu oduna çiçek de aldım tanrım of ne aptallık neyse adam yalnız yoğun çalışıyor olur tamam sus . sen kırmızı pullu mullu elbise adam yanında koltukta şortla oturuyor ve bira içmeyi teklif ediyor ( ya hayır bira da içeriz ama ben bira konseptinde degilim ki )olmaz işte o an çıldırdığın an !
-hadi odan neredeydi ? dokunma sakın pizzalı ellinle elbiseme ! ( hatta o kadar kızmışsındır ki ) önce cash i alırsın.
ve bir aşk maceran daha iğrenç bir şekilde bitmiştir .. beklenti suya düşmüş romantik olacağını düşündüğün yemek maç izleyen adamlar modunda geçmiştir ! üzülecek bir şey yok işimize baktık der ve gidersin . evine gittiğinde telefonuna bir mesaj " evrim gerçekten seni anlayamıyorum " gel de bu adama cinsiyetçi küfür etme ! o kuaförde o kadar vakit ayır o elbiseyle çiçekçiye git çiçek al odun öküz sana mesaj atsın evrim seni anlayamiyorum .
" arama bir daha beni sana vermicem artık ! "

eşcinsellerin yaşlanması

beni bunalıma sokan başlık. dur ya daha 22 yaşındayım hatta yeni oldum bir trans için çok genç bir yaş. ama aklima geldi tabi ölmez de yasarsak. . .
yercekimiyle savasamiyacagimiza göre kabullenmek en iyisi olmalı yaşlanmayı , yaşlıları her zaman sevmisimdir saygısızlık yapmam oturduğum binada bazılarının sokak işlerini falan da yaparim ama gel gor ki hayal ediyorum aynaya bakınca saçlarım beyazlamis , derim yere yaklaşmış ve kırışmış , tanrim sex neudi modumdaymis vajinamin yerini unutmuşum sadece ciş yaparken falan görüyormuşum...
farkındayım yaşlanmak korkunç ( bana göre ! ) yaşlılığa güzellik , çekicilik , seksilik bunlar da tasinamaz biliyorum insan yasliligina sadece ismini adını yaptıklarını tasiyabilir ondan gençlik yıllarında çalışmakla mümkün olabilir .
aklima banu alkan geldi bak bu başlık psikolojimi bozdu ...

35 ten sonra kendimi aşka açmaliyim sanirim . evlenmiş karısı ölmüş küçük çocuğuna anne ( doguramayacagima göre ) , kendisine prenses , yaslaninca da elimi tutabilecek koca ariyorum. ( kahkaha )ay bak ciddiyim bu kez hukukçu olacak kriterimi kaldırdım ekonomist , işletmeci ne biliyim be adam olsun yeter . tercihen çiftliği falan olsun genc yaşta yaşlandigimda tadini cikaramayacagim şeyler için çabalamak istemedim bir an . (bkz:koca istiyorum gel beni al )

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

8 mart 1857 tarihinde new york’ta 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 120 kadın işçi can verdi. işçilerin cenaze törenine 10.000’i aşkın kişi katıldı .

26-27 ağustos 1910 tarihinde danimarka’nın kopenhag kentinde 2. enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (uluslararası sosyalist kadınlar konferansı) almanya sosyal demokrat partisi önderlerinden clara zetkin, 8 mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 mart’ın “ınternationaler frauentag” (ınternational women’s day – dünya kadınlar günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

türkiye de 1921 tarihinde 8 mart dünya emekçi kadınlar günü olarak kutlanmaya başlandı. 1980 darbesi döneminde dört yıl kutlama yapılmadı. her geçen gün daha büyük kitlelere yayılmakta .

ilham veren kadın söylemleri

"ben hiçbir zaman feministin ne olduğunu anlayamadım. ancak şunu biliyorum ki beni kapı paspasından ayıran duygularımı açıkladığımda insanlar bana feminist dediler." (bkz: rebecca west )

10 cm penis çok mu küçük sorunsalı

değil ya içinizde 10 cm işlevi iyiyse uzun süre kalabiliyorsa yeterli bence . sik buldunuzda cm 2 si kaldı . hahaha

1 ay boyunca yıkanmayan adamın taşak kokusu

kokudan taşşakları erir bence . açar bakar ki taşşak yok yerinde gaz bulutu .

içinden bok çıkan bir deliği sikmek

içinden çocuk çıkan deliği sikebiliyorsunuz ama ! bok sikmek bu gibi ifadeler faşist ve homofobik söylemler ! ama mantiklari sıfır bunu düşünen kafaların içinden bebek çıkan , kan çıkan deliği de sikmemeleri lazim ! ne kafalar ya ! bok dediğin şeyi kötü yapan şey de benim için ve herkes için kabullenilmiş algı ! saçma popüler alginizi sanata bilime politikaya yoneltseydiniz azıcık insanı yaşardık bizde ! natgeo da yayınlanan orangutanlar gibisiniz evrim gecirememis kafalar !

vücudu kıllı olan erkeğin maruz kaldığı durum

immmmm erilligin dibi erkekkk... en sevdiğim fiziksel olarak dogal yorgan battaniye olur kis geceleri yatakta sıkılınca uzamis killarini orebilirsiniz ayyy cok tatliskooo benim hic olmadi yani oldu da benim olan olmadi. titanic batsa killariyla seni suyun uzerinde de tutabilir .. jack jack diye aglamazdi da rose jack azicik erkek olsayi. ruhumdaki kezbana ates edebilirsiniz.

eurovision 2018

trollesek keşke tüm dünyayı.. ankara 'nin bağları tarzında bir şarkı yapılsa onu da ankaralı biri (!) söylese ... ya da
norveç in bağları
sarışın kızların nazları
ukraynadan çıksak yola
bulsak ya sarı bıcırları

türk kızı elletmiyor
abim görür dilletmiyor
ah bir ispanyola atlasam
kalbim durur aman diyor " tadında hobaaa ayh cok eglenirdik bence

dark bear'ın yattığı yazarları editör yapması

ay ben çirkin miyim yanee ? diye beni bir anligina düşündüren entry ? ay cidden çirkin degilim ben yaa herkes benim peşimde dermişim.. demekki editör olursam biranda demekki herkes benim kraliçe olduğumu düşünecek (kahkaha )
yahu adamla whatsappta bile konuştum inanılmaz babacan , yardım sever , iyiniyetli , insanin dertlesebilecegi nitelikte bir insan . bence darkbear la sevişmek isteyipte darkbearin sevismedigi kafalardan çıkan sesler . ayrica öyle olsa ne olacak ? hayırdır ya ? milletin yatak odasından size ne ?

her şeyi bırakıp istanbul'a gitmek

istanbul’a gelme git git diyenler sizi zorla oraya bağlıyorlar mı ? o nasıl istanbul a yerleşmek istiyorsa sen de malını mülkünü topla yerleş işte kırsala ev fiyatları ucuz kira ucuz oh mis . neyi bekliyorsun orda yer aç şekerim geleceklere .
ben de istanbul da yerleşmek istiyorum ama tavsiyem şu istanbul’un her yeri bence istanbul değil . istanbul’un nimetlerinden faydalanmak istiyorsan birazcık paran olacak cebinde . araştırdığım kadarıyla 1000 tl ye de kira var 5000 tl ye de 200 bin e de satılık ev var milyon dolarla ölçülen evlerde var vs . ben istanbul un bazı bölgelerinin daha beter olduğunu düşündüğüm için araştırma yapıyorum . mesleğimi de yapabileceğim bir yer , rahat oturabileceğim bir semt sana da tavsiyem araştır derim önce . kötü örnek çok olduğu gibi iyi örneklerde bir o kadar fazla . ( konunun uzmanı değilim ama uzmanı olanlar yazsa güzel olabilir )
küçük şehirlerde bir tane bile aktivite yok ! boktan tiyatrocular para kazanma derdiyle turne yapıyor , adam akıllı kültürel bir etkinlik yok olayın cinsel boyutuna gelmek dahi istemiyorum . kendi hayatımdan en basit orneklere devam edecek olursam kullandığım hormon ilacımı ben kadıköy’de bulunan bir eczaneden karşılıyorum gibi . küçük hayatlara özenen insanlar taşının ordan yer açın, yerleştiğimizde trafikle falan uğraşmayalım olur mu ?
ha amacın eğlenceyse de ne yapcan istanbul da ayda yılda bir git eğlen oh mis çekme o derdi ders . istanbul bir londra paris newyork tan daha mükemmel bir yere gelir gelmesine de ah neyse düşünce suçu işlemeyim normal bir zeka demek istediğimi anladı !

bahar candan

ben çok özledim.. hadi yeniden çık ekranlara tüm türkiye yi trolle .. akademisyen ailenin kızı , iyi liselerden birinden mezun ve hukuk fakültesinde tabi ki aptal değil tam tersi sizi zekanızla yüzleştiriyor ama yüzleşemiyorsunuz...

blackprince2002

2002 modelin mi ? km ne ? arabamı değiştireceğim de ! 6 aydır şu sözlükteyim kimse niye bana hakaret etmiyor diye üzülüyordum teşekkür ederim varlığımı bilinçaltına soktuğun için.. hoşgelmiş iyi ki gelmiş ..

sikip bırakmak

bir erkegin sikip birakma hali erken bosalmasi olsa gerek bende .. sahsen verip biraktigim çok... ver birak ayol amaaaan alışmışlar ezik kadinlara memelerimi iyi op hissetmiyorum diyen birini görünce de essekten dusmuse donuyorlar ... iyi yalaaaa laaaaan it ayyyu keske ttans travesti baskici bir dünya olsa keske ne renkli olurdu hayat

sünnet olmayan erkek

sevmiyorum saksofon notalarina tam anlamıyla basamiyorum çünkü.. mumkunse sünnetli aliyim ben ya ya da saksofon dinletisi istemesin benden ... adi ustunde saksafon ... disi yumusak ici sert seyleri sevmiyorum sert baslayip yumusak bitmeli benve .. ayrica surpriz de sevmem opuldukce o deri kenara itiliyor ve hassasiyeti extra yuksek bir cisim yaklasiyor uzerime ... uf tukendim... kopenhaga gittiğimde yasadigim bolca ogurmeli tecrubeler... yahudi de bulamayınca son gunler göçmen bir türk bulup kocacimmmmm diye sarilmama sebeb ...